İstanbul Diş Hastanesi

Kliniğimiz ortodonti uzmanları tam zamanlı olarak çalışmaktadır.
Diş Hekimlerimizle ilgili bilgiler aşağıdadır:


Dr. Dt. Burak Aksu
Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora çalışmasına başladı. ‘Farklı Braket-Kompozit Kaide Bağlantı Yöntemlerinin, Lingual Braket Tutuculuğuna Olan Etkilerinin İn Vitro Olarak İncelenmesi’ isimli doktora tezi ile ‘Ortodontide Bilim Doktoru’ ünvanı aldı. Bu süre içinde 30'dan fazla yurtiçi ve yurtdışı kongrede konuşmacı ve katılımcı olarak bulundu ve yayınlar yaptı. Ortodonti uzmanı olarak çeşitli klinik ve hastanelerde çalıştıktan sonra Özel Çapa Ortodonti Kliniği’nin kurucuları arasında yer aldı. İstanbul Dişhekimleri Odası, Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Ortodonti Derneği, ESLO (European Society of Lingual Orthodontics) üyesidir.

Burak Aksu, Diş Hekimi Burak Aksu, CV Görüntüle

Dr. Dt. Atilla Çeri
İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden 1999 yılında mezun oldu ve 2002 yılında aynı üniversitenin Dişhekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora çalışmasına başladı. 'Sınıf 1 Sınır Olgularda Çekimli ve Çekimsiz Ortodontik Tedavinin Yumuşak Doku Profiline Etkisinin Karşılaştırılması' isimli doktora tezi ile 'Ortodontide Bilim Doktoru' ünvanı aldı. Çeşitli kliniklerde uzman hekim olarak çalıştıktan sonra Çapa Ortodonti Kliniğinin kurucuları arasında yer aldı. İstanbul Dişhekimleri Odası, Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Ortodonti Derneği, üyesidir. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı kongre ve eğitim çalışmalarına katılmış ve ortognatik cerrahi tedavisi hakkında çeşitli yayınlar yapmıştır.

Atilla Çeri, Diş Hekimi Atilla Çeri, CV Görüntüle

Dr. Dt. Koray Eryılmaz
Konya Selçuk Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden 2001 yılında mezun oldu aynı yıl Selçuk üniversitesi Protez Ana Bilim Dalında doktora çalışmasına başladı. Bir sonraki yıl bu bölümden ayrılarak İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında doktora çalışmasına başladı. 'Self Etching Primer Kullanılarak Yapıştırılan Lingual Braketlerin Tutuculuğu Üzerinde Tükürük Kontaminasyonu Ve Primere Işık Uygulama İşlemlerinin İn Vitro Olarak Araştırılması' isimli doktora tezi ile 'Ortodontide Bilim Doktoru' ünvanı aldı. Özel Hastane ve kendine ait muayenehanesinin ardından Çapa Ortodonti Kliniğinin kurucu hekimleri arasında yer aldı. İstanbul Dişhekimleri Odası, Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Ortodonti Derneği, ESLO (European Society of Lingual Orthodontics) üyesidir.

Koray Eryılmaz, Diş Hekimi Koray Eryılmaz, CV Görüntüle

Dr. Dt. Tolga Pekperdahcı
Konya Selçuk Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden 2001 yılında mezun oldu. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi Protez Ana Bilim Dalı’nda doktora çalışmasına başladı. Bir sonraki yıl bu bölümden ayrılarak 2002 yılında Ankara Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda doktora çalışmasına başladı. ‘Self Adeziv Rezin Simanlar İle Konvansiyonel Rezin Simanların İn Vitro Karşılaştırılması’ isimli doktora tezi ile ‘Protetik Diş Tedavisinde Bilim Doktoru’ ünvanı aldı. Birçok yurtiçi ve yurtdışı kongre ve eğitim çalışmalarına katılmış yurtiçi ve yurdışı dergilerde çalışmaları yayınlanmıştır. Konya ve Ankara’da özel kliniklerde kurucu hekimlik yaptıktan sonra 2011 yılında Protez Uzmanı olarak Çapa Ortodonti Ailesine katılmıştır. İstanbul Dişhekimleri Odası, Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği (TPİD) ve Estetik Diş Akademisi Derneği (EDAD) üyesidir.

Tolga Pekperdahcı, Diş Hekimi Tolga Pekperdahcı, CV Görüntüle

Dt. Özgür Yıldız
Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 2000 yılında "Sistemik Hastalıkların ağız içi bulguları" konulu tezi ile mezun oldu. Mezuniyet Sonrası İzmir'de kendi kliniğini açmıştır, 2014 yılından sonra kliniğimizde çalışmalarına devam etmektedir.Mezuniyet sonrası Dental implantlar, Endodonti ve Estetik Diş hekimliği konularında kurs ve seminerlere katılarak güncel gelişmeleri takip etmektedir.

Özgür Yıldız, Diş Hekimi Özgür Yıldız, CV Görüntüle

Dr. Dt. Semra Can Erkesen
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2005 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda doktora çalışmalarına başladı. “Tam Dişsiz Üç Farklı Anatomiye Sahip Mandibulada Üç Farklı Alana Yerleştirilen İmplantların Üzerine Gelen Kuvvetin Fem Analizi İle Ölçülmesi “ konulu doktora tezini 2011 yılında sunarak mezun oldu ve Protez Uzmanı ünvanını aldı. 2016 yılına kadar özel hastane ve kliniklerde çalıştıktan sonra Özel Çapa Ortodonti Kliniği’ne katılmıştır. Mezuniyet sonrası estetik diş hekimliği alanında kurs ve seminerlere katılarak gelişmeleri takip etmektedir.

Semra Can Erkesen, Protez Uzmanı Semra Can Erkesen, CV Görüntüle

Diş hekimlerimizin yurt içi ve yurtdışı kongrelerde sunum ve posterleri ve yayımlanmış çalışmaları bulunmaktadır. Bilimsel gelişmeleri takip etmek amacıyla düzenli olarak eğitim ve kongreler düzenli olarak takip edilmektedir. Bu sayede ortognatik cerrahi de dahil olmak üzere, modern ortodontik tedavi prosedürlerinin tamamı kliniğimizde uygulanabilmektedir.

Kliniğimizde tedavi olan hastalarımızın tedavi planlamaları ve uygulamaları, 3 hekim tarafından ortak yürütülmekte, böylece tedavinin kesintiye uğraması gibi riskler ortadan kaldırılmaktadır. Pazar günleri hariç tüm günlerde kliniğimizde bulunan diş hekimlerimiz, gerekli tüm tedavi isteklerine cevap verebilmektedir.

Kliniğimize gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Ataköy Diş Hastanesi, Ataşehir Diş Hastanesi, Bakırköy Diş Hastanesi, Beşiktaş Diş Hastanesi, Beylikdüzü Diş Hastanesi, Beykoz Diş Hastanesi, Kadıköy Diş Hastanesi, Taksim Diş Hastanesi, Yeşilköy Diş Hastanesi, Maltepe Diş Hastanesi, Yeniköy Diş Hastanesi, Arnavutköy Diş Hastanesi, Tarabya Diş Hastanesi, Bahçeşehir Diş Hastanesi, Fatih Diş Hastanesi, Zekeriyaköy Diş Hastanesi, Çapa Diş Hastanesi, Başakşehir Diş Hastanesi, Mecidiyeköy Diş Hastanesi, Kartal Diş Hastanesi...

implant

Kaybedilen dişlerin yerine tedavi amacı ile yerleştirilen vidalara İmplant adı verilir. Diş hekimliğinin temel amacı, kaybedilen dişleri fonksiyon ve estetik olarak doğal dişlere benzer şekilde yerine koyabilmektir. İmplantlar çene kemiğine kolay bir cerrahi işlemle, lokal anestesi altında yerleştirilir.

Porselen Kaplama

Metal bir altyapı üzerine porselen yığılmakta, daha sonra yüksek ısıdaki fırınlarda pişirilerek oldukça sert ve pürüzsüz yapıda porselen diş elde edilmektedir. Bu yöntemin başarısının yanında, donuk bir görüntü vermesi ve diş eti kenarında metal yansıması gibi dezavantajları da vardır.

İletişim Bilgileri

Çapa Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı
Tel: (0212) 587 24 24 - 529 03 00
Şehremini Mahallesi, Deniz Abdal Cami Sk. 23/A Çapa-Fatih, İstanbul
info@capaortodonti.com